Kredyt SMS

Twój doradca finansowy

Jakie są koszta kredytu SMS?

W ostatnim czasie bardzo często można usłyszeć o kredytach SMS. Jednak bardzo często pomijany jest rzeczywisty koszt tego typu pożyczki, a jest to niezwykle istotna informacja dla klientów. W dzisiejszym wpisie postaram się omówić ile kosztuje taki kredyt. Wszystkie informacje czerpałem z serwisu: http://pozabankowiec.pl/472/mini-credit-opinie-pytania-odpowiedzi/.

Na samym początku muszę zaznaczyć, że cena kredytu w dużej mierze zależy od firmy, która go oferuje. Z tego powodu nie będę opierał się na jednej ofercie, ale na dwóch różnych, a dokładniej mówiąc na ofertach kredytowych: SMS Kredyt i VIA SMS. To powinno uczynić mój poradnik bardziej rzetelnym.

Kasa z SMS Kredyt

Na samym początku powinniśmy wiedzieć, że koszt kredytu zależy od okresu na jaki kredyt bierzemy. Domyślnym okresem w przypadku pożyczek SMS jest jeden miesiąc. Dlatego podam wam jakie są ceny kredytu na właśnie taki czas.

SMS Kredyt posiada oprocentowanie o wysokości 25,5 %. Oznacza to, że pożyczając 200 złotych po miesiącu zostaniemy zmuszeni oddać 251 złotych. Cena pożyczki w takim przypadku wyniesie 51 złotych.

VIA SMS posiada o wiele niższe oprocentowanie wynoszące 12,5 procent. Czyli biorąc pożyczkę na dwieście złotych zostaniemy zmuszeni oddać 225 złotych, czyli koszt pożyczki będzie równa 25 złotych.