Kredyt SMS

Twój doradca finansowy

Kiedy sięgnąć po pożyczkę w banku?

Pożyczki bankowe to doskonały sposób na finansowanie niespodziewanych, ale pilnych kosztów. Mimo to zanim zaciągniemy taką pożyczkę musimy uświadomić sobie, że wiąże się on z dość dużymi wydatkami. Oprocentowanie pożyczek bankowych pomimo iż jest na najniższym poziomie od kilku lat to ciągle jest duże. Decydując się na kredyt bankowy z dłuższym okresem spłaty będziemy zmuszeni spłacić nawet kilka razy więcej niż pożyczyliśmy. Dlatego musimy sięgać po kredyty dopiero gdy nie ma innego rozwiązania.

Zanim zdecydujemy się na kredyt bankowy warto poszukać gotówki gdzieś indziej, na przykład u rodziny. Pożyczka u przyjaciół ma ten plus, że jesteśmy zmuszeni oddać tyle samo ile pożyczyliśmy. Jest to więc całkowicie bezpłatna forma pożyczki, ale niestety nie wszyscy możemy na nią liczyć. Jeśli nikt z przyjaciół nie pożyczy nam pieniędzy prawdopodobnie zostaniemy zmuszeni wybrać się do banku.

Doradca

Jeśli jednak nie widzisz innej możliwości od wzięcia kredytu to polecam Ci pożyczkę Optima. Serwis: optima zawiera wszystkie informacje jakie potrzebujesz o tym kredycie.

Powinniśmy też zastanowić się czy na pewno potrzebujemy kredytu. Gdy wydatek nie jest pilny dużo lepiej zaczekać kilka miesięcy i przez ten okres zaoszczędzić odrobinę gotówki. Jest to dużo atrakcyjniejsze rozwiązanie, lecz tak samo jak z pożyczką od przyjaciół, nie zawsze możemy sobie na to pozwolić.