Kredyt SMS

Twój doradca finansowy

Zdolność kredytowa - jak ją poprawić?

Jeśli składamy wniosek o pożyczkę w banku zostajemy poddani ocenie. Bank ocenia naszą zdolność kredytową, czyli naszą możliwość spłaty wnioskowanego kredytu. Gdy w oczach banku nasza zdolność kredytowa jest nieprzekonywająca to bank zmniejszy kwotę kredytu jaką zgodzi się nam udzielić albo w ostateczności odrzuci nasz wniosek. Jeśli planujemy w niedalekiej przyszłości starać się o większy kredyt, np. na budowę domu jednorodzinnego to opłaca się już dzisiaj poprawić swoją zdolność kredytową.

Jednak nie jest to łatwe zadanie, ponieważ nasza zdolność kredytowa jest zależna przede wszystkim od wysokości naszej pensji, a mimo wszystko tylko nieliczni mogą liczyć na podwyżki w pracy. Jednak zdolność kredytowa jest też zależna od innych czynników, na które posiadamy wpływ. Bardzo ważna jest historia kredytowa, czyli to czy terminowo spłacaliśmy wcześniejsze pożyczki. Gdy chcemy wypaść dobrze przed bankiem to nie możemy pozwolić na żadne opóźnienia w spłacie comiesięcznych rat pożyczek. Jeśli wcześniej nie zaciągaliśmy pożyczek to warto wziąć nawet nieduży kredyt na większy okres czasu, aby stworzyć sobie dobrą historię kredytową.

oprocentowanie

Gdy jednak nie masz czasu na polepszenie swojej zdolności kredytowej to warto zainteresować się kredytem Soho, który nie wymaga zdolności kredytowej. Wszelkie informacji na temat tego kredytu możesz znaleźć w witrynie: soho credit opinie.

Swoje szanse na pożyczkę jesteśmy w stanie też poprawić poprzez uruchomienie konta osobistego w banku, w którym będziemy starali się o pożyczkę. Oczywiście tego typu rachunek bankowy musi być aktywny, czyli powinny na niego przychodzić nasze wszystkie dochody.

Gdy będziemy stosować się do tych reguł to możemy znacząco zwiększyć nasze szanse na otrzymanie kredytu.